Halı Yıkatmak İstiyorsanız Lütfen bizi arayın.

 Halı Nasıl Yıkanır?

    Halılar, birçok şekilde yıkanır ve eğer kullanılan halı yıkama tekniklerini bilmiyorsanız halınız için en iyi yöntemi seçmeniz zor olabilir. Çünkü yıkama yöntemleri, halının cinsine göre değişir. Aşağıda halı yıkama şekillerini inceleyebilirsiniz.

 

 Şampuanlama ile Halı Nasıl Yıkanır?

    Şampuanlama yöntemi, en çok bilinen ve en ekonomik halı yıkama yöntemlerinden birisidir. Bu yöntemde halıların nasıl yıkandığına gelince; önce, halı yıkama şampuanı veya solüsyonu köpürtülerek halıya sürülür. Köpüğün bileşim maddeleri, halıdaki kir taneciklerini çeker. Halı bu şekilde kuruduğunda, üzerindeki köpük tabakası katılaşır ve halı liflerinden ayrılır. Sonra bu katı kalıntılar, elektrikli süpürgesi veya halı yıkama süpürgesi ile süpürülür. Detaylı bir işlem gerektirmediği için, şampuanlama ile yıkama yüzeysel temizlik için en çok kullanılan halı yıkama yöntemidir. Sadece halı şampuanı ve vakumlu bir süpürge gereklidir.Piyasada çok çeşitli halı yıkama şampuanları mevcuttur. Fakat halıda yırtıklar varsa, halı şampuanının halıya zarar vermemesi için dikkat etmeniz gerekir...

 Derinlemesine Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

    Derinlemesine halı yıkama, yalnızca profesyonel halı yıkamacılar tarafından gerçekleştirilen ve külfetli bir halı yıkama yöntemidir. Adresten alınan halılar, halı yıkama tesislerine götürülerek bir dizi işlemlerden geçirilir. Öncelikle toz alma dolabında halıların kaba tozları alınır. Sonra yarı otomatik ve tam otomotik halı yıkama makinaları kullanılarak halı yıkanır. Yıkama işlemini takiben durulanan halılar, kurutma odalarında kurutmaya bırakılır. Son aşamada temizliği kontrol edilen halılar, paketlendikten sonra teslim edilmeye hazır hale gelir. Halıların derinlemesine yıkanması için en az altı ayda bir uzman bir halı yıkama firmasına verilmesi gerekir. Halıları nasıl yıkadığı belli olmayan oto yıkama tesislerindense kaçınmak gerekir...

 Buharla Halı Nasıl Yıkanır?

    Buharlı yıkama yöntemi, birçok uygulamada etkili olabildiği için sıkça başvurulan halı yıkama yöntemlerindendir. Aslında buharlı yıkama yönteminde halı yıkanır iken buhar değil sıcak su kullanılır. Suyun sıcaklığı genellikle 65-100 derece arasındadır.Yüksek sıcaklıktaki su, basınçla halıya püskürtelerek halıdaki kir parçacıklarının çözülmesini sağlar. Sonra, kir parçacıkları vakum makinesiyle çekilir ve halı yıkama makinesi içindeki hazneye hapsolur. Kullanılan suya ayrıca deterjan veya temizlik solüsyonu katılır.Buharla yıkama, halının derinlemesine temizlenmesine yakın sonuçlar veren bir halı yıkama işlemidir. Sıcak su aynı zamanda bakterileri, mantarları ve toz akarlarını da öldürür. Böylece, buharlı halı yıkama yapıldıktan sonra halı, alerji yapan maddelerden arınmış olur. Buharlı yıkama yöntemini nasıl kullanacağınızla ilgiliyse, profesyonel halı yıkama firmasına danışmanız kesinlikle önerilir. Çünkü halı yıkama firmaları, halının cinsinden anlarlar ve hangi halıda kaç derece sıcak su kullanılması ile hangi halının nasıl yıkanması gerektiğini bilirler. Profesyonel halı yıkama fabrikalarında, çoğunlukla tekerlekli sıcak su püskürtme makinesi kullanılarak halı yıkanır. Kiraya verilen buharlı halı yıkama makineleri de vardır. Eğer nasıl olsa ben yıkarım diyor ve halı yıkamacı yerine halıyı kendiniz yıkamak istiyorsanız, kiraladığınız halı yıkama makinaları ile halıyı kendiniz temizleyebilirsiniz. Buharlı yıkama yönteminin maliyeti fazladır. Kiralanan halı yıkama makinesi fiyatları, marka ve modele göre değişiklik göstermektedir..

Halılarım yerdemi yıkanıyor ?

Halılarınız yerde yıkanmıyor. Yüksek teknoloji Full otomatik bantlı sistem makinalarımızda yıkanmaktadır. ve tek tek yıkanmaktadır yani başka evlerin halılarıyla karışmamaktadır bu sayede halılarımızın daha hijyenik olması sağlanır..

 Kullandığınız su kuyu yada göl suyumudur ?.

    Halı yıkamada kullanmış olduğumuz su terkos suyudur yani evlerinize gelen içme suyudur bu sayede arıtılmış su kullanmaktayız. ..

Köpükle Halı Nasıl Yıkanır?

Köpüklü halı yıkama, buharlı halı yıkama ile birlikte düşünülebilir. Döner başlıklı fırça yardımıyla, halının üzerine şampuan yayılarak köpürtülür. Sonra köpüğün kuruması için yaklaşık 1 saat beklenir.
Kir, vakum makinesi yardımıyla çekilir. Şampuanın tamamı vakum makinesi ile çekilemeyebileceğinden dolayı, bu işlemden sonra buharlı yıkama yapmak gerekebilir. Köpüklü yıkama ile halılar kolaylıkla yıkanır, ama derinlemesine halı yıkama işleminin yerini tutmaz.

Halılarda bulunan lekelere nasıl müdahale ederim?

Ayakkabı Pisliği : Kurumasını bekleyiniz ve daha sonra ezip, halı yıkama makinesi ile yıkayınız. Kirlenmiş kısma yarım litre suda bir çorbakaşığı biyolojik sıvı deterjan, bir çorba kaşığı beyaz sirke ve bir çay kaşığı limon suyu ile oluşturulmuş kompozitte beyaz pamuk kumaş parçasını ıslatınız ve daha sonra uygulayınız.Daha sonra ıslak olan yeri emici renksiz kuru bir parçaylasiliniz.Daha sonra su ile ovup, parça ile tekrar siliniz ve ıslak kalan kısımlarıda saç kurutma makinesi ile kurutunuz.

2 ) Tükenmez kalem, krem, krema, keçeli kalem, katıyağ, sos, dondurma, ketçap, mayonez, süt,hardal, yağ, çorba : Bu durumda halıyı bir çorba kaşığı deterjan. bir çorba kaşığı beyaz sirke ve yarım litre soğuk suda oluşturulan karışımın içinde beyaz pamuk kumaş parçası ıslatılır ve bu şekilde lekenin üstüne uygulanır ve sonra emici renksiz bir materyal ile kurulanır.Daha sonra soğuk su ile yumuşak bir şekilde tekrar lekenin üstüne muamele yapılır ve saç kurutma makinesi ile tekrar kurulanır. -

3 ) Taze kan ve duvar boyası : Suda ıslatılmış beyaz pamuk kumaş parçasını hemen lekenin üzerine uygulayınız. Daha sonra emici renksiz bir materyal ile kurutunuz. -Sakız : Sakızın yapıştığı yere sakız kuruyana kadar buz tutunuz, sonra kurumuş sakızı ufalayınız ve daha sonra süpürge ile süpürünüz.

4) Bira, kömür, kan, çikolata, dışkı, mürekkep, meyve, meyve suyu, bal, reçel, kahve, şekerli kahve, limonata, likör, sidik, kusmuk, kırmızı ve beyaz şarap: Bu durumda halıyı bir çorba kaşığı deterjan, bir çorba kaşığı beyaz sirke ve yarım litre soğuk suda oluşturulan karışımın içinde beyaz pamuk kumaş parçası ıslatılır ve bu şekilde lekenin üstüne uygulanır ve sonra emici renksiz bir materyal ilekurulanır.Daha sonra soğuk su ile yumuşak bir şekilde tekrar lekenin üstüne muamele yapılır ve saç kurutma makinesi ile tekrar kurulanır.

5 ) Çamur : Kurumasını bekleyiniz ve sonra hafifçe kazıyarak siliniz,daha sonra halı yıkama makinesi ile yıkayınız. Halı yıkama yaptırırken halılarınız tüylerine ve saçaklarına herhangi bir zarar verilmemesi, renginde bir solukluk veya renk kayması olmaması için halı yıkama konusunda en tecrübeli personelle çalışmaktayız .

Halı yıkama da bir problem olduğu taktirde şirketimiz tarafından karşılanmaktadır. sizde sizin için en sağlıklı olanı tercih edin. Siz değerli müşterilerimiz halı yıkama konusunda bütün şikayetlerinizi bize çekinmeden iletebilirsiniz . Halı yıkama yaptıktan sonraki aşamada paketleme cihazlarımızda halılarınıza kalite kontrol yapılır. Halılarınızın parfümlenerek poşetlenir ve size en hijyenik şekilde ulaştırılır. Özellikle evinizde evcil hayvan besliyorsanız halı yıkama kaçınılmazdır. Halılarınız yılda bir defa mutlaka yıkatmalısınız. Yalnız şartlarımıza göre halı yıkama sıklığı değişmektedir. Halılarınız için en uygun ambalajlar özel ekiplerimiz tarafından seçilir ve paketlenir..

Halılarımı kaç gün içinde alabilirim ?

Halı yıkama işlem süremiz 4 gün dür daha öncede teslim etmek isteriz ama halının temiz olması için gerekli süre 4 gündür daha erken getiren firmalar kesinlikle halı yıkama işlemini azaltarak size erken getirmeyi vaadediyorlar.

Kış ayında halılarımı yıkatabilirmiyim ?

Halılarınızı kış ayında da yıkatabilirsiniz. Ücretsiz servisimizle halılarınız evinizden alınır, yıkanır ve sıcak hava üfleyen kurutma odalarımızda tamamen kurutulduktan sonra ambalajlı bir şekilde evinize teslim edilir.

TOP